Tarihçe

Yıl 1992
İngiltere'de ilk fabrika kurulur. James Dyson Japonya'da alınan ruhsatın gelirini kullanarak kendi fabrikasını kurmaya karar verir.Eğer kimse onun teknolojisini kullanmak istemezse, bu işi kendisi yapacaktır.

Yıl 1993
DC01, Dual Cyclone™ teknolojisine sahip ilk Dyson elektrikli süpürge İngiltere'de satışa sunulur, perakende fiyatı £200.

Yıl 1995
DC02 İngiltere' de piyasaya sürülür ve değer olarak ikinci en çok satan silindir elektrikli süpürge olur.

Yıl 1996
Hollanda tasarım hareketine destek vererek, grubun, işlev ve şekli öne çıkaran alışılmadık renklerini sergileyen, sınırlı üretim DC01 De Stijl lansmanı yapılır. Wiltshire, Malmesbury'de yeni Dyson fabrikasının resmi açılışı, Galler Prensi tarafından yapılır.

Yıl 1997
Dyson Türkiye lansmanı yapılır. DC02 Temizlik öncüsü- transparan plastiği kullanan ilk ev ürünü.

Yıl 1998
Dual Cyclone™ elektrikli süpürge serisinden hafif DC03 satışa sunulur. DC04 serisinin çıkışı DC05 serisi - küçük, hafif (sadece 4.8 kg) silindir makine

1999
Dyson' un prototipi robot süpürge DC06, ev denemesine geçer.Performans hedeflerini karşılar, ancak ihtiyacı karşılamak için daha çok çalışma,daha çok pratik ve uygulamaya gerek duyulur.Bu nedenle gelişme takımına geri döner.

Yıl 2000
Dünyanin ilk çift tamburlu çamaşır makinesi CR01; tamburlar ters yönde dönerek daha çabuk ve kusursuz yıkama sağlıyor. Dyson üretimin genişlediğini ve bu nedenle Malezya'da yeni fabrika açtığını resmen ilan eder.Bu da İngiltere'deki merkezin daha çok, araştırma, dizayn ve geliştirme çalışmalarına yoğunlaşmasına fırsat verir.

Yıl 2001
Dyson' un DC07' si Root8 Cyclone™ teknolojisini kullandığından diğer tüm dikey modellerden çok daha güçlüdür.

Yıl 2002
Dyson' un güçlü DC08 silindir elektrikli süpürge serisi Root12 Cyclone™ teknolojisini kullanıyor. James Dyson vakfı, bilim,sağlık ve eğitim alanında çalışmalar yapmak üzere kurulur.

Yıl 2003
James Dyson "The Wrong Garden" adlı RHS Chelsea Flower Show için bir bahçe tasarlar.Bahçe altın madalya kazanır. Dyson DC11 teleskop-kompakt elektrikli süpürgesi satışa sunulur Dyson, Kraliyet ödülü alır.

Yıl 2004
Siemens, emiş gcü kaybetmeyen süpürge sloganının Dyson reklamlarında kullanılmasının yasaklanmasını ister.Dyson,kullandığı sloganı yani emiş gücünü kaybetmediğini ispatlayarak yasak kararına engel olur. Dyson Digital Motor lansmanı yapılır. Dyson DC12 satışa sunulur, Japonya için tasarlanan kompakt makine.DC12 Dyson Digital Motor' a sahip ilk makinedir. Dyson yeni dikey bir elektrikli süpürge çıkarır, DC14 Telescope Reach.

Yıl 2005
Dyson mühendisleri yeni bir elektrikli süpürge geliştirir - DC15 The Ball™. Ekstra manevra kabiliyeti sağlayan bir topun üstüne yerleştirilmiştir. Dyson Amerika Birleşik Devletleri'nde bir numaralı elektrikli süpürge markası olur.

Yıl 2006
Dyson yepyeni bir el kurutucu sunar - Dyson Airblade™ El Kurutucu. Dyson Airblade™ Türkiye'ye gelir. Dyson' un sabit emiş gücüne sahip ilk şarjlı el süpürgesi satışa sunulur.DC16 ev, araba ve işyeri temizliği için Dyson'un patentli Root6 Cyclone™ teknolojisini kullanmaktadır. Amerikan evleri düşünülerek tasarlanan DC17 satışa sunulur.DC17 motorlu bir fırçaya sahiptir ve bu motorlu fırça tozu ve pisliği kalın, peluş halıdan döverek çeker ve 3 kademeli Root Cyclone™ teknolojisini kullanır.
Dyson ilk hafif Root Cyclone™ teknolojisi elektrikli süpürgesi satışa sunulur.Tasarımı Dyson mühendis ve bilim adamlarının 22 ayını alan Dyson DC18 Slim, Dyson'un tüm patentli Root Cyclone™ teknolojisi sıkıştırılarak 6,5 kg'lık ince ve hafif bir elektrikli süpürgeye dönüştürülmüştür. James Dyson, New Years Honours kapsamında şövalye ünvanı alır.

Yıl 2007
Yarı teleskobik elektrikli süpürge,Dyson DC19 Base satışa sunulur. Silindir model,Root Cyclone™ teknolojisi DC20 serisi satışa sunulur. Silindir model,Root Cyclone™ teknolojisi, motorlu fırça başlıklı DC21 Motorhead satışa sunulur.

Yıl 2008
Dyson üçüncü jenerasyon siklon teknolojisi olan Core Separator teknolojisine sahip DC23 serisi ve DC22 silindir model elektrikli süpürgeleri satışa sunulur.DC22, küçük metrekareli evler için tasarlanmıştır ve diğre Dyson silindir model makinelerden 1/3 oranında daha küçüktür. Dyson Core Separator teknolojisine sahip dikey model DC24 ve DC25'i satışa sunulur.Her iki model de kolay ve esnek manevra kabiliyeti sağlayan geliştirilmiş Ball™ teknolojsine sahiptir.Dyson'un devrim niteliğindeki yeni elektrikli süpürgesi DC24, küçük metrekareli evler için tasarlanmıştır ve diğer Dyson dikey makinelerden 1/3 oranında daha küçüktür. Yeni serinin Türkiye lansmanı yapılır.