Dyson Teknolojisi

Dyson Root Cyclone™ + Core Separator teknolojisi : Dyson Root Cyclone™ teknolojisine Core Separator teknolojisini ekler;İç ve dış siklon arasına yerleştirilen Core Separator, daha fazla mikroskobik toz yakalamayı sağlayan siklonik ayrıştırmalı ara bir bölüm içerir.Şeffaf Hazneye gelen toz ve kir üç aşamadan geçer:

1-Perde: Şeffaf hazneye dolan hava, dış siklon tarafından döndürülür. Büyük parça kirler ve toz partikülleri havadan ayrıştırılarak şeffaf haznenin dibinde toplanır. İnce haz ve tüyler dönen hava ile birlikte perdeden geçerek bir sonraki bölüme gelir; Core Separator

2-Core Separator: Kirli hava ikinci siklona geçer- Core Separator. Burada daha kuvvetli bir merkezkaç kuvveti ile mikroskobik toz, kir tüyler havadan ayrıştırılarak hazne dibinde toplanır.

3- Root Cyclone™: Son bölümde, hava ile beraber dönen 0,5 mikrona kadar küçük partiküller havadan ayrışır Polen zerrecikleri, küf ve bakteriler Dyson Root Cyclone™ teknolojisi sayesinde havadan ayrıştırılarak şeffaf hazne dibinde toplanır.Böylelikle, ortamda solunan havadan 150 kat daha az bakteri ve küf içeren temiz hava makineden dışarı çıkar.

Dyson Root Cyclone™ + Core Separator teknolojisi ile üretilen modeller: DC22 Dyson Baby ( Küçük metrekareli evler için üretilen DC22 Dyson Baby, diğer Dyson silindir modellerden 1/3 oranında daha küçüktür), DC23 serisi, DC24 Ball (Küçük metrekareli evler için üretilen DC24 Ball, diğer Dyson dikey modellerden 1/3 oranında daha küçüktür) ve DC25 Ball.

Dyson Ball™ teknolojisi: Tek bir bilek hareketiyle kolay ve esnek manevra kabiliyeti sağlayan Ball ™ teknolojisi DC24 ve DC25 modellerinde geliştirildi; motor, makinenin ağırlık merkezini azaltmak ve manevra kabiliyetini artırmak için topun içine yerleştirildi.

Dyson Dijital Motor V2
Geleneksel fırçalı motorların içindeki karbon fırçaların neden olduğu sürtünme daha fazla elektrik enerjisi tüketirken daha az  mekanik enerji ürettikleri anlamına gelir. Dyson’ın elektronik ve mekanik uzmanları tarafından on yıllık bir sürede geliştirilen DDM V2 süper güçlü neodymium mıknatısları kullanır. Pervanenin güçlü oluşu ve gücün ağırlığa oranı buna bağlıdır. DDM V2 kullanan yeni Dyson makineleri artık Dyson’ın daha önceki şarjlı el süpürgelerine göre iki kat fazla elektrik tasarrufu sağlamakta ve enerjiyi en uygun randımanla kullanmaktadır. Dyson dijital motor V2, 84% enerji tasarruflu  ve karbon fırçalı atalarından iki kat daha randımanlıdır.  15 yeni patenti ile en gelişmiş vakumlu
motorlardan biridir. Hızlı, hafif ve fırçasız oluşu performansını artırmakta ve ömrünü uzatmaktadır. Pervane geleneksel bir motordan üç kat, Boeing 747 uçağı motorundan on kat daha hızlı dönmektedir. Dyson Dijital motor ilk olarak DC30 ve DC31 şarjlı el süpürgelerinde kullanılmıştır.

Dyson’ın V8 dijital motoru
Kablosuz dikey elektrikli süpürgeler arasında en yüksek emiş gücünü sunar. 

Tüm elektrikli süpürgeler, emiş gücünü bir motordan alır. Ancak her motor aynı değildir. Kablolu elektrikli süpürgelerde, şarjlı süpürgeler için uygun olmayan büyük, ağır ve yüksek güç tüketimine sahip motorlar kullanılır. Bazı şarjlı süpürgeler ise daha küçük ve daha zayıf motorlar kullanır. Bu süpürgelerin sağladığı emiş gücü, büyük elektrikli süpürgelerle karşılaştırılamayacak kadar düşüktür. 

Dyson mühendislerinin devrim niteliğinde bir yenilik tasarlaması gerekiyordu. Bu nedenle tasarıma sıfırdan başlamaya karar verdiler. 10 yıl sonra ve 50’den fazla Dyson motor uzmanının yardımını aldıktan sonra çözüme ulaştılar: Dyson’ın dijital motoru. Sıradan motorların yarısı büyüklüğünde olan bu motor üç kat daha hızlıydı ve diğer kablosuz dikey süpürgelerden çok daha yüksek emiş gücü üretiyordu. 

Yeniliğin son halkası ise Dyson’ın V8 dijital motoru. Zaman içinde gücü azalmayan yeni lityum iyon pilleri kullanan bu motor, daha fazla güç ve daha uzun çalışma süresi sunmaktadır. 
Kablosuz dikey elektrikli süpürgeler arasında en yüksek emiş gücünü sunar. 

Yeni lityum iyon piller motora daha uzun süreli ve daha yüksek güç sağlar. 
       


DYSON TEKNOLOJİSİ VE TÜKETİCİYE SAĞLADIĞI FAYDALAR

ÖZELLİKLER   FAYDALAR
Dyson Root Cyclone™ ve Ana Ayrıştırıcı Teknolojisi   Emiş gücünü kaybetmeyen süpürge – Sabit Emiş Gücü
Dyson Dijital Motor    %84 Enerji tasarrufu
Tek Tuşla Hazne Boşaltımı   Kolay ve Hijyenik Hazne Boşaltımı
Kablo Sarma   Kullanımı Kolay ve tek hareketle kablo sarma
Hafif   Taşıma ve kaldırmada kolaylık
Hafif süpürge borusu   Kullanımda hafiflik
Teleskopik Sistem   Saklama ve kaldırmada kolaylık