Dyson Airblade dB

Zoom
 • Airblade™ teknolojisi

 • 1600 Watt elektrik tüketimi

 • 90.000 devir/dakika motor hızı

 • 690 km/Saat hava üfleme hızı

 • 85 dBa ses seviyesi

 • 10 Sn. kurutma süresi

 • HEPA filtre

 • Sensörler vasıtasıyla dokunmadan çalışır

 • Polikarbonat-ABS gövde kaplaması

 • HACCP sertifikasına sahip

 • Düşük karbon ayak izi

 • NSF Hijyen sertifikasına sahip

 • 5 yıl garanti

 

Özellikler:


%50 daha sessiz. Gürültüyü azaltmak için akustik olarak yeniden tasarlandı

Airblade teknolojisi, son teknoloji Dyson dijital motor V4 ile bir araya gelerek yüksek hızlı hava perdeleri oluşturur. Dyson Airblade dB el kurutma makinesi elleri kurutmanın en hızlı yoludur. Özellikle ses seviyesinin önemli bir unsur olduğu alanlar için önerilmektedir.

 

 

Dyson Djital Motor

Son teknoloji Dyson V4 dijital motor 7 senelik bir çalışmanın sonucudur. - Dünyanın en küçük tam entegre 1600W motorlarından biridir. Bir HEPA filtre aracılığıyla saniyede 35 litreye kadar hava emip ellerinizi 10 saniye içerisinde kurutacak kadar güçlü tek el kurutma makinesi motorudur.

Enerji tasarrufu sağlayan bu uzun ömürlü motor, saniyede 6,000 kez dijital olarak açılır ve yüksek basınçlı fanı dakikada 90.000 kez döndürür. Hareket eden yalnızca üç parça bulunduğundan aşınacak kontak halkası veya karbon fırçası yoktur

 

 

 

 

10 saniye kurutma süresi

National Sanitation Foundation Protokol P335'e (NSF P335) dayanan test, diğer birçok el kurutma makinesinin üreticilerinin iddia ettiğinden çok daha yavaş olduğunu göstermektedir. Çoğu insan yavaş bir el kurutma makinesine sabredemez ve bırakıp gider. Ancak, bakteriler nemli ellerde kuru ellere göre 1000 kat daha hızlı yayılabilir.

NSF P335'e dayanan test, Dyson Airblade™ el kurutma makinelerinin en hızlı olduğunu kanıtlar. Dyson Airblade dB  el kurutma makinesi ellerinizi 10 saniye içerisinde hijyenik olarak kurutur.

 

 

Sağlam ve dayanıklı yapı

Dyson Airblade dB el kurutma makinesi uzun ömürlü olacak şekilde tasarlanmıştır. Fiziksel ve kimyasal şiddete dayanıklılık ve esnekliği defalarca test edilmiştir. Dyson Airblade dB el kurutma makineleri ayrıca sık kullanım şartlarına dayanıklılık gösterdiğinden emin olmak için gerçek yaşam koşullarına tabi tutulmuştur.

Dyson Airblade dB el kurutma makinesi güçlü yapısı ve dayanıklı malzemesi sayesinde, vandalizmin söz konusu olabildiği yoğun ve sık kullanım yerlerine uygundur. Elleri kurutmak için saatte 690 km hızla uygulanan filtrelenmiş hava perdesinden yararlandığı için aşınma ve arızaya sebep olacak ısıtıcı parça içermez.

 

 

 

 

Düşük çalıştırma maliyeti

Diğer el kurutma yöntemleri masraflıdır. Kağıt havluların sürekli olarak yeniden stoklanması ve atılması gerekir. Diğer birçok el kurutma makinesi yavaş olduğundan ve birçoğu ısıtıcı parça kullandığından çok enerji tüketirler.

Dyson Airblade dB el kurutma makinesi, yıllık ortalama $48 işletme maliyetine sahiptir. Bu rakam diğer el kurutma makinelerinden %69'a, kağıt havlulardan ise %97'ye kadar daha düşüktür.

 

 

 

 

Çevreye duyarlıdır

Dyson Airblade™ el kurutma makineleri, diğer el kurutma makinelerinin çoğundan %67, kağıt havlulardan ise %62 daha az CO2 üretirler.*

*Carbon Trust ile birlikte geliştirilen yöntemle Dyson Airblade™ el kurutucuya uygulanan LCA sonuçlarına ve T. Montalbo, J.Gregory ve R.Kirchain’ın ‘El Kurutma Sistemlerinin Yaşam Döngüsü Değerlendirmesi’ çalışmasının karşılaştırmalı sonuçlarına göre (2011 yılında Dyson tarafından görevlendirilerek yürütülen bir çalışmadır). Elektrik ağı karışımı ve geri dönüşüm uygulamalarını içeren ABD çevresel istatistiklerinden alınmıştır.

 

 

 

 

NSF Onayı

Başka hiçbir el kurutma makinesi NSF Protokol P335’in tüm kriterlerine sahip değildir.

 

   

 

HACCP Onayı

Dyson Airblade dB el kurutma makinesinin yiyecek ve içecek sektöründe kullanımının hijyenik açıdan güvenli olduğu HACCP tarafından onaylanmıştır.

"Airblade teknolojisi, el kurutma makinelerinin geçmişte oluşturduğu kabul edilemez birkaç riske değinmektedir. Temizlenmesi kolay ve temassız bir sistemdir. Ayrıca hızlı bir kurutma döngüsüne sahiptir. HEPA filtresinin de dahil edilmesiyle, bu özellikler mikrobiyolojik kirlenme riskini önemli ölçüde azaltmak için bir araya getirilmektedir. Böylece HACCP International'ın gıda güvenliği kriterini karşılamaktadır."

 

 

5 yıl garantilidir

Tüm Dyson Airblade™ el kurutma makineleri 5 yıl garantilidir